Polish English German Slovak Ukrainian

Szkolenie BLS + AED_V.2018 r.


 2018.05.20 BLS 5

Szkolenie z zakresu:

 

 "Podstawowe zabiegi reanimacyjne z użyciem automatycznego defibrylatora"

(BLS + AED wg. ERC)

 

  

2018.05.20 BLS 3

 

 

    W dniu 20.05.2018 r. (niedziela), dla wszystkich członków naszego Klubu, zorganizowaliśmy szkolenie na temat "Podstawowych zabiegów reanimacyjnych z użyciem automatycznego defibrylatora". Szkolenie odbyło się na Pływalni SOSiR (sala fitnes) w Nowej Dębie. W zajęciach udział wzięli również ratownicy WOPR z drużyny nr 4 w Nowej Dębie. Wykład teoretyczny oraz zajęcia praktyczne przeprowadził kolega Sławomir Janociński.

 

2018.05.20 BLS 4

 

 

Po teoretycznym omówieniu całego algorytmu BLS + AED wg. wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku, odbyły się cotygodniowe zajęcia nurkowe na pływalni krytej. Jak zwykle ćwiczyliśmy wiele elementów ze szkolenia nurkowego, głównie doskonaliliśmy pływalność.

 

 

 

 2018.05.20 BLS 2

Zajęcia basenowe, chwila przerwy na kawę z ciastkiem rabarbarowym i czas na następną, praktyczną część szkolenia, ćwiczenia na fantomach. Każdy z nas mógł przećwiczyć prawidłowe prowadzenie zabiegów reanimacyjnych. Bardzo pomocne w tych zajęciach były fantomy z elektronicznymi wskaźnikami, które pokazywały popełniane błędy przez ćwiczącego. Przekonaliśmy się w czasie ćwiczeń praktycznych, że fajnie mówi się i opowiada, lecz z naszymi praktycznymi umiejętnościami było nie najlepiej, ale daliśmy radę powtarzając wielokrotnie ćwiczenia, do prawidłowego ich wykonania.

 

 

Podsumowując całość spotkania doszliśmy do wspólnego wniosku, że takie szkolenia należy powtarzać regularnie, najlepiej raz w roku. Jako organizatorzy, już zapraszamy na bastępne szkolenie.

 

 

zapraszamy do naszej galerii