Polish English German Slovak Ukrainian

Zjazd Instruktorów IDA _ X.2018 r.


2018.10.06 spotkanie IDA 4

 

Zjazd Instruktorów IDA Germany w Polsce

 

w dniach 05 - 07.10.2018 r.

 w Kiekrzu

 

 

       Na terenie bazy Klubu Płetwonurków LOK DELFIN w dniach 05 - 07.10.2018 r. odbył się tegoroczny Zjazd Instruktorów IDA Germany w Polsce.

To coroczne spotkanie odbywa się we wspaniałej jesiennej scenerii, nad jeziorem Kiekrz k/Poznania.

 2018.10.06 spotkanie IDA 41

 W piątkowy wieczór, bezpośrednio po przybyciu na miejsce, powitano gości oraz kolegów. Przedstawiciel IDA Germany w Polsce przedstawił zaplanowany program zjazdu. W tracie kolacji  był czas na towarzyskie relacje i wspomnienia z ostatnich szkoleń i wyjazdów nurkowych.

 Kolejny dzień rozpoczął się sprawozdaniem z działalności IDA w Polsce za 2018 rok , omówiono całoroczny przebieg szkoleń oraz sprawy bieżące.

 Następnie przedstawione zostały wybrane „wypadki nurkowe" połączone z szerokim komentarzem oraz dyskusją uczestników spotkania.

2018.10.06 spotkanie IDA 45

       W następnych godzinach, po krótkim przypomnieniu teoretycznym zasad i aktualnego algorytmu zabiegów resuscytacyjnych, przeprowadzono praktyczne ćwiczenia na fantomie z zakresu BLS oraz użycia AED i tlenu. Pełny przebieg zabiegów ożywiania wraz z analizą komputerową każdego ćwiczącego był prezentowany na dużym ekranie. Pozwoliło to na fachowy komentarz i wspólną analizę prawidłowości przeprowadzanych zabiegów ożywiania. Takie praktyczne podejście, do niewątpliwie bardzo ważnego tematu, stało się już coroczną tradycją zjazdową. Zgodnie ze standardami IDA, zaliczenia takie wymagane są co 3 lata.

 

2018.10.06 spotkanie IDA 21       Po znacznym wysiłku fizycznym mogliśmy pokrzepić się, serwowanymi przez gospodarzy, gorącymi przekąskami z grilla. Zaś sobotni wieczór zakończono uroczystą, smakowitą kolacją. Czas minął szybko, jak polska tradycja nakazuje, na burzliwych rozmowach "kuluarowych".    

 

     Niedzielny słoneczny poranek, śniadanko i pyszna kawa na świeżym powietrzu, przypomniało nam o koniecznych powrotach do domów. Po krótkim podsumowaniu całego spotkania i załatwieniu niezbędnych formalności uczestnicy rozstawali się w przyjaznych nastrojach. 

 

 Zapraszamy do naszej galerii