Polish English German Slovak Ukrainian

XXI Międzynarodowa Konferencja PTMiTH_XI.2019 r.


 2019.11 XXI PTMiTH 2

XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej

 

21 - 24.XI.2019 w Jastrzębiej Górze

 

 

 

     W bieżącym roku, w dniach 21 - 24.11.2019 r. w Jastrzębiej Górze, odbyła się już XXI Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej. Miejscem obrad, jak w roku poprzednim, był Hotel "Astor".

 

     Dzień przed oficjalnym otwarciem konferencji odbyły się warsztaty, a właściwie panel dyskusyjny na temat: Medyczne wyposażenie komór dekompresyjnych - konieczność, czy ekstrawagancja?

 2019.11 XXI PTMiTH 7

 

 

     W piątek 22 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie Konferencji, a po nim liczne sesje referatowe. Jedna z nich poświęcona była pamięci prof. Kazimierza Dęgi. Jednego z założycieli Towarzystwa i wspólorganizatora dotychczasowych Konferencji.

 

 

     Tematyka poszczególnych sesji obejmowała oczywiście medycynę nurkową i hiperbaryczną, technikę i technologię oraz ekologię. Dało się zuważyć znacznie większy nacisk na bezpieczeństwo nurkujących, zmiany zachodzące w organizmie w trakcie nurkowania oraz zmiany w funkcjonowaniu wybranych narządów po zakończonym nurkowaniu. Bardzo ciekawe były sesje poświęcone mechanizmom psychofizjologicznym w nurkowaniu.

 

2019.11 XXI PTMiTH 4

 

 

     Piątkowy wieczór zakończył się uroczystym bankietem. W sobotę, w godzinach porannych, odbyło się Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Towarzystwa, a po nim pozostała część sesji referatowych.

 

 

 

2019.11 XXI PTMiTH 10

 

 

     Przerwy w obradach umożliwiły skorzystanie z walorów turystycznych okolicy oraz oferty hotelu. Krótki spacer po plaży zapewnił właściwe dotlenienie oraz porcję jodu. Wiele wrażeń turystycznych dostarczyły odwiedziny morskiej latarni Rozewie lub "Gwiazdy Północy". Tak nazywa się obelisk, wyznacznik punktu wysuniętego najbardziej na północ  RP.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do naszej galerii