Polish English German Slovak Ukrainian

Zakończenie szkolenia - IX.2020 r.


 20200919 ognisko MANTA NDba 47

Zakończenie szkolenia

 IDA* (T1) – CMAS*/ Bronze

 

  Nowa Dęba dnia  19.09.2020 roku

  

 

 

 20200919 ognisko MANTA NDba 3a     W dniu 19.09.2020 r. w sobotnie popołudnie zorganizowaliśmy zakończenie nurkowego sezonu letniego, niewątpliwie pod wieloma względami wyjątkowego.

Rozwijająca się od marca nowa sytuacja epidemiologiczna, właściwie na całym świecie, wymusiła zmianę naszego nie tylko myślenia, ale i postępowania. Ten trudny dla wszystkich okres spowodował wiele zmian i ograniczeń w naszej działalności klubowej, szczególnie szkoleniowej. Swojego rodzaju "lockdown", zamknięcie basenów, ograniczenie spotkań i przemieszczania się, a przede wszystkim znaczne zaostrzenie rygoru sanitarnego wymusił zmianę formy zajęć szkoleniowych. Szkolenie teoretyczne odbywało się wyłącznie systemem zdalnym. Do praktycznych zajęć szkoleniowych powróciliśmy dopiero końcem czerwca. Prowadziliśmy je trybem indywidualnym trzy razy w tygodniu, w lipcu na basenie, a od sierpnia na wodach otwartych jeziora Tarnobrzeskiego.

 

 

20200919 ognisko MANTA NDba 43

 

 

Wszystkie założenia programowe udało się zrealizować w całości, a kursanci wykazali się poprawnym ich wykonaniem. Na zakończenie odbył się egzamin testowy, sprawdzający teoretyczne opanowanie materiału, co skutkowało pozytywnym zaliczeniem kursu.

 

 

 

 

20200919 ognisko MANTA NDba 13

Ten wyjątkowy sezon nurkowy przebiegł stosunkowo szybko. Mając na względzie ten nietypowy czas zawiesiliśmy organizację cotygodniowych klubowych nurkowań na wodach otwartych. Organizację grupowych wyjazdów krajowych i zagranicznych odłożyliśmy na czas bezpieczny. Nie oznacza to, że mijający sezon nurkowy był "martwy". Część naszych klubowiczów, w znacznie mniejszych grupach niż zwykle, rozwijała swoje umiejętności regularnie nurkując w jeziorze Tarnobrzeskim.   

 

 

 

20200919 ognisko MANTA NDba 22

 

Pod koniec września nastąpił czas podsumowania naszej działalności dydaktycznej, jak również wyjątkowo nielicznych letnich wypadów nurkowych. Dlatego zorganizowaliśmy wspólne spotkanie przy ognisku, aby podzielić się wspomnieniami z odbytych nurkowań i przeżyć z nimi związanymi.

W takiej uroczej scenerii, aczkolwiek w uroczystym nastroju, przy palącym się ogniu, po pasowaniu płetwą tegorocznych kursantów zostały im wręczone pierwsze uprawnienia nurkowe. Niewątpliwie są one uwieńczeniem ich pracy, nauki oraz włożonego wysiłku.

 

Nasze spotkanie połączone z grą na gitarze i spiewami przebiegło bardzo szybko, niespodziewanie zastał nas późny wieczór. Rozstawaliśmy się z nadzieją na rychłe wspólne spotkanie i nurkowanie.

 

nasza galeria zdjęć