Polish English German Slovak Ukrainian

Zjazd Instruktorów IDA Germany w Polsce - Kiekrz_X.2020 r.


2019.10.05 Zjazd IDA 89

 

Zjazd Instruktorów IDA Germany w Polsce

 

w dniach  02 - 04.10.2020 r.

w Kiekrzu

 

 

 

Kolejny Zjazd Instruktorów IDA Germany w Polsce orgaznizowany w dniach 04 – 06.10.2019 r. już za nami!

Mimo niezwykle trudnych czasów, zgodnie z planem i tradycją udało się zorganizować kolejny Zjazd Instruktorów IDA. Tym razem przebiegał nieco inaczej, bo w reżimie warunków sanitarnych, jednak był niezmiennie udany. 

 

2019.10.05 Zjazd IDA 3

 
Zjazd, podobnie jak w ubiegłym roku, rozpoczęliśmy piątkową wizytą w komorze hiperbarycznej zlokalizowanej w Poznaniu. Na miejscu przeszliśmy dokładną ocenę lekarza kwalifikującego nas do komory i pierwszy raz w historii sprężaliśmy się w maseczkach na twarzy. Było dziwnie, trochę niewygodnie, ale nie odpuściliśmy. Sprężenie w komorze poniżej 50 m to dość ekstremalne obciążenie. Mieliśmy zatem okazję nie tylko indywidualnie sprawdzić swój organizm i możliwości, ale również przyjrzeć się zachowaniu innych uczestników.
 
 
 
 
 
2019.10.05 Zjazd IDA 88
 
Dodatkowo przeprowadziliśmy doświadczenia z balonikami, aby zwizualizować jakie to zmiany zachodzą w organizmie płetwonurka w trakcie zanurzania i wynurzania.
 
Dla niektórych z nas komora była uwieńczeniem sezonu nurkowego 2020, dla innych tylko kolejnym etapem w całorocznym sezonie nurkowym. 

Nie był to jednak koniec atrakcji, jeszcze tego samego dnia wygospodarowaliśmy czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i okraszanie tego wszystkiego osobistymi anegdotami oraz zabawnymi zdarzeniami z jakimi mieliśmy do czynienia pod wodą i nie tylko.

 

 

2019.10.05 Zjazd IDA 61

 

Sobota upłynęła pod znakiem szkoleń i prezentacji m.in. z zakresu bezpieczeństwa podczas nurkowania. Course Director IDA Andrzej Ratajczak przypomniał nam zasady bezpieczeństwa podczas nurkowania, z wielkim naciskiem na ich codzienne przestrzeganie.

 

 

 

2019.10.05 Zjazd IDA 26

 

 

 

Następnie nasz kolega Bogdan Raducha zabrał nas w świat nurkowania w systemie Side Mount, co wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród słuchaczy.

 

 

 

Poświęciliśmy także nieco czasu na podsumowanie ostatnich siedmiu lat działalności IDA w Polsce. Na zakończenie części referatowej omówiony został nowy program szkoleń nurkowych i specjalistycznych, który daje szansę wszystkim chcącym nurkować. Zawiera on duży wachlarz szkoleń dostosowanych zarówno dla osób ze słabszą kondycją, jak również wysportowanych kandydatów i kandydatek na nurka.

2019.10.05 Zjazd IDA 66

 

 

Po prezentacjach mogliśmy się rozluźnić i zwyczajnie dobrze bawić się w swoim towarzystwie. Wymieniać poglądy, doświadczenia oraz oglądać filmy i zdjęcia z podwodnych wojaży w różnych zakątkach naszego globu. Nasz Kolega Aleksander Kaczmarek zaprezentował filmy z wypraw do Norwegii oraz Tajlandii. 

 

 

2019.10.05 Zjazd IDA 40

 

 

Niestety „wszystko co dobre szybko się kończy” i w niedzielę przyszedł czas na pożegnania. Z niektórymi  zobaczymy się dopiero za rok, z innymi widujemy się regularnie pod wodą.

Niezależnie od tego, mamy nadzieję, że w 2021 roku spotkamy się ponownie, w powiększonym gronie i nowej formule. Jakiej? Zobaczymy.

 

 

zapraszamy do galerii zdjęć